Jak przygotować się na studniówkę 2022?

Bale studniówkowe już niebawem! Mimo że przez nadal trwającą pandemię będą mieć one nieco inny charakter niż do tej pory, tegoroczni maturzyści cieszą się, że studniówki w 2022 roku w ogóle się odbędą! To szczególna impreza o bardzo uroczystym, podniosłym charakterze. Szansa nie tylko na niezapomnianą zabawę, czy odświętne wystrojenie się, ale i zacieśnienie starych znajomości lub nawiązanie nowych. Jak przygotować się na nadchodzącą studniówkę z uwzględnieniem koniecznych obostrzeń?

Co ubrać na studniówkę?

Przygotowania na studniówkę rozpoczynają się najczęściej od znalezienia odpowiedniej kreacji. W tym przypadku mowa oczywiście nie o byle jakich kreacjach, a strojach wieczorowych! Panie na ten dzień wybierają z reguły długie, eleganckie sukienki i buty na obcasie. Zgodnie z tradycją, obowiązkowym elementem ich stylizacji powinna stać się także czerwona podwiązka na lewej nodze. Przesąd mówi, że noszona przez całą zabawę gwarantuje zdaną maturę! Chyba warto podtrzymać więc ten zwyczaj. 😉 Panowie ubierają natomiast pełne garnitury z muszką lub krawatem. Studniówka może być dla wielu pierwszą taką okazją, aby wystroić się i zaprezentować w zupełnie nowym, „galowym” wydaniu. 

Co przygotować przed studniówką? 

Czy poza odpowiednią kreacją studniówka wymaga jeszcze jakiegoś szczególnego przygotowania? Z całą pewnością przed studniówkowym balem warto przypomnieć sobie, jak tańczyć poloneza – taniec, który rozpoczyna każdą studniówkę! Najczęściej kroki te ćwiczy się jeszcze w szkole, jednak gdy nie czujemy się pewnie, wygospodarujmy chwilę na krótką rozgrzewkę w domu. 

Przed balem trzeba zastanowić się także, kto będzie towarzyszyć nam tego wieczoru. Studniówka to w końcu impreza, na którą możemy wybrać się z osobą towarzyszącą. Niestety, ale w związku z nadal obowiązującymi obostrzeniami wprowadzono zapis, który upoważnia organizatora imprezy do ograniczenia zabawy wyłącznie do samych uczniów. Decyzja ta będzie zależeć zatem w tym roku od dyrekcji każdej ze szkół. 

Jak dojechać na studniówkę? – limuzyna Wrocław na bal studniówkowy 

Pozostaje jeszcze jedna, bardzo ważna kwestia… transportu! Jak dostać się do lokalu, w którym ma odbyć się studniówka lub pod budynek szkoły, gdy to właśnie tam jest organizowana? Maturzyści uwielbiają wynajmować na tę okazję limuzynę Wrocław. Wypożyczenie limuzyny Wrocław na studniówkę to genialny pomysł! Dlaczego? Ponieważ jest to wyjątkowy samochód o luksusowym charakterze, który znakomicie wpasowuje się w klimat i styl tego wydarzenia. Studniówka to idealny moment, aby przekonać się, jak jeździ się limuzyną Wrocław. Poczuć się wyjątkowo i zaskoczyć swoich znajomych! Długa, ekskluzywna limuzyna zrobi wrażenie na absolutnie każdym. Niesamowicie wygodne, skórzane kanapy, profesjonalne nagłośnienie i efektowne oświetlenie we wnętrzu sprawią, że będzie to podróż jedyna w swoim rodzaju. Limuzyna Wrocław na studniówkę jeszcze bardziej uświetni ten bal, zapewniając maturzystom zupełnie nowe doznania. 

Jak będą wyglądać tegoroczne studniówki? 

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że tegoroczni maturzyści już z niecierpliwością wyczekują nadchodzących studniówek. Aby jednak odbyły się one bezpiecznie, konieczne jest stosowanie się do wprowadzonych wytycznych i obostrzeń. To m.in. obowiązek częstego wietrzenia pomieszczeń, a także zwiększenia częstotliwości dezynfekowania powierzchni (stołów, poręczy, klamek itp.). Jednym z zaleceń jest także to, aby przy stolikach zasiadali wyłącznie uczniowie jednej klasy. 

Przewidziano ponadto sytuację, która powoduje konieczność odwołania studniówki w budynku szkoły. Jest to przypadek, w którym w związku ze wzrostem liczby zakażeń rozpoczęto naukę zdalną lub hybrydową.