Co do jedzenia na wieczór panieński? Inspiracje na proste i smakowite przekąski

Jeśli organizujecie wieczór panieński Wrocław w domu, warto pomyśleć o odpowiednim na taką imprezę menu. Szczególnie wtedy, gdy postanowiłyście nie zamawiać żadnych gotowych dań, a samodzielnie przygotować kilka przekąsek. Co proponujemy i o czym powinnyście pamiętać? 

Przekąski na panieński Wrocław – od czego zacząć? 

Na imprezach w domu, zarówno z dodatkiem alkoholu, jak i bez nie może zabraknąć jedzenia! Powinny być to nie tylko same przekąski w postaci ciasteczek, czipsów, czy paluszków, ale także zimna płyta oraz dania na ciepło. 

Zanim rozpocznie się kuchenna krzątanina, wspólnie ustalcie Wasze menu na wieczór panieński Wrocław i podzielcie się obowiązkami! Nie warto bagatelizować tej kwestii, ponieważ w efekcie może okazać się, że dania się zdublują lub wybierzecie przekąski, których np. z powodów zdrowotnych nie mogą spożywać niektóre spośród Was. 

W dogodnym czasie przed imprezą określcie zatem, co lubicie i możecie jeść oraz co jesteście w stanie przygotować. Ilość jedzenia powinna zostać dopasowana do liczby zaproszonych uczestniczek i Waszych możliwości. Na pewno warto postawić tu na różnorodność! 

Słone przekąski na stół na wieczór panieński Wrocław

Zaczynamy od najprostszego, czyli przekąsek. Powtórzymy w tym miejscu wspomniane wyżej czipsy, paluszki, czy krakersy. Tego rodzaju gotowe zagryzki nie powinny stanowić jednak głównego lub jedynego nakrycia stołu. 

Niewielkie przekąski możecie przygotować także samodzielnie. Na imprezę taką jak wieczór panieński świetnie sprawdzają się przede wszystkim: 

To oczywiście tylko niektóre, najpopularniejsze z możliwości! Są łatwe i szybkie w przygotowaniu, jednak z doświadczenia wiemy, że błyskawicznie znikają z talerzy. Tego rodzaju przekąski warto wykorzystać nie tylko na wieczorach panieńskich, ale i podczas urodzin, czy imprezy sylwestrowej.

Słodkie przekąski na stół na wieczór panieński Wrocław 

Wśród słodkich przekąsek zdecydowanie dominują różnorakie ciasteczka i ciasta oraz muffinki i babeczki. Mogą być to wypieki z owocami, kawałkami czekolady, kremem, alkoholem oraz wieloma innymi dodatkami. Małe babeczki prezentują się wyjątkowo uroczo, efektownie i apetycznie, dlatego nie sposób się im oprzeć! Jeśli organizujecie wieczór panieński latem, możecie wzbogacić menu również o lody serwowane w pucharkach. 

Coraz to częściej na wieczorach panieńskich organizowanych w domach, klubach, czy restauracjach pojawia się także tort. Być może akurat któraś z Was kocha piec i świetnie radzi sobie właśnie w tego rodzaju profesjonalnych wypiekach? Na pewno będzie to miła niespodzianka dla Waszej przyjaciółki! 

Sałatki na wieczór panieński Wrocław 

Innym rodzajem przekąsek pozostają sałatki. Niezastąpione nie tylko na wieczorach panieńskich, ale również urodzinach, imieninach, czy spotkaniach świątecznych. Na imprezę taką jak wieczór panieński doskonale nadaje się m.in. pożywny gyros z kurczakiem, sałatka meksykańska i jarzynowa. Popularne są również sałatki lekkie, na bazie sałat, rukoli lub roszponki oraz warzyw i owoców. Na Waszym stole może pojawić się także prosta i szybka w wykonaniu orzeźwiająca sałatka owocowa lub owocowe szaszłyki.

Dania na ciepło na wieczór panieński Wrocław 

Na wieczorze panieńskim nie powinno zabraknąć ponadto potraw serwowanych na ciepło. Niekoniecznie będą to jednak klasyczne dania obiadowe, a bardziej te, inspirowane kuchniami świata. Szczególnie chętnie wybierane i rekomendowane propozycje to przede wszystkim:

Tutaj również ustalcie wcześniej, jakie potrawy lubicie najbardziej. Przeważnie jeden posiłek na ciepło w zupełności wystarczy, dlatego warto przygotować takie danie, które w miarę możliwości skosztuje każda z Was.

 

Koniecznie zobaczcie nasze NajlepszeLimuzyny